Úřední hodiny

pondělí, středa 9:00 - 12:00 hod.

Jednotné přijímací zkoušky

na maturitní obory se konají 8.6.2020.

Matematika - 8:30 hod. - test trvá 85 minut

Český jazyk - 10:55 hod. - test trvá 70 minut

Termín odevzdání zápisového lístku u čtyřletých oborů a nástavbového studia je nejpozději 23. 6. 2020 (§ 19 zákona č. 135/2020 Sb.)

Další podrobnosti najdete v sekci Přijímací řízení

prodavač

66-51-H/01 - Prodavač/ka smíšeného zboží

 

Délka přípravy: 3 roky
Podmínky přijetí: Vhodné pouze pro dívky i chlapce
Ukončen devátý ročník ZŠ
Zdravotní způsobilost potvrzená lékařem
Způsob ukončení přípravy: Závěrečná zkouška - výuční list
Zabezpečení odborného výcviku:
 • Podnikatelé v oboru dle specializace
 • Bufet a cvičná prodejna SOŠ a SOU
 •  

  Stručný popis oboru (učební plán):

  Samostatný prodej zboží, ovládání základních operací příjmu zboží, skladování základních druhů zboží, ovládání základních způsobů aranžování a vystavování zboží v prodejně.

   

  Absolvent učebního oboru:

  Zná podstatné vlastnosti prodávaného zboží, zná vlivy působící na zboží, umí manipulovat se zbožím. Vyzná se v ošetřování a udržování základních sortimentních skupin zboží. Zná způsob použití prodávaného zboží, umí poskytovat poradenskou službu zákazníkům. Umí používat běžné prodejní pomůcky a zařízení prodejny. Umí ovládat činnosti spojené s pokladní službou, zná předpisy týkající se hmotné odpovědnosti. Ovládá jednoduché účetnictví, techniku administrativy, má osvojeny základní administrativní práce v prodejně. Dbá na dodržování bezpečnostních a hygienických předpisů. Absolvent ovládá : Prodej potravinářského zboží, prodej tabáku a tabákových výrobků, drogistického zboží, papíru, školních a kancelářských potřeb. Prodej textilního zboží a galanterie, obuvi a kožené galanterie, elektrotechnického zboží a domácích potřeb.